W czym pić herbatę?

herbata szklanki

Istnieje wiele możliwości podania herbaty. U nas najczęściej używane są kubki, szklanki na herbatę, a także filiżanki porcelanowe.

Naczynia do herbaty

Filiżanki porcelanowe pochodzą z Chin. Wykonane są z cienkiej, delikatnej porcelany, przeważnie ręcznie malowanej. Są to ekskluzywne naczynia, a co się z tym wiąże, są dość drogie. Wielbiciele chińskiej porcelany mogą jej poszukać na pchlich targach.

Szklanki do herbaty Bokono są wykonane z cienkiego szkła, posiadają uszko lub metalowy koszyczek. Są to naczynia o pojemności 200-300 ml. Są bardzo popularne w polskich domach.

Kubki z grubego szkła lub porcelany są przez nas lubiane szczególnie w mroźne dni. Trzymając w dłoniach ciepły kubek i pijąc gorący napar, można się dobrze rozgrzać.

Są też inne naczynia, które stanowią element kultury danego narodu, takie jak czarki, kuksy czy marokańskie szklanki.

Jaką wybrać herbatę?

Są różne gatunki i rodzaje herbat. Wszystkie z nich posiadają właściwości prozdrowotne. Jeśli chcemy obniżyć poziom cholesterolu i zrzucić zbędne kilogramy, przyda się nam codziennie szklanka czerwonej herbaty pu erh.

Szklanka na herbatę wypełniona naparem z białej lub zielonej herbaty, jest pomocna przy schorzeniach serca, działa zapobiegawczo w zachorowaniach na choroby nowotworowe i pomaga pozbyć się wolnych rodników.

Z kolei czarna herbata, która jest u nas bardzo popularna, spowalnia proces starzenia i wymiata wolne rodniki. Dzieje się tak dzięki zawartym w niej flawonoidom.

Są jeszcze herbatki ziołowe i owocowe, które w swoim składzie posiadają susz ziołowy oraz owoce i dodatkowo mogą być aromatyzowane.