Śledzie głównie kojarzą się nam ze świątecznym stołem. To właśnie wtedy ryby te zajmują honorowe miejsce i podbijają kubki smakowe zebranych. Jednocześnie ryby te można przygotować dosłownie na każdą okazję i z uwzględnieniem wielu, odmiennych wersji. Dużą popularność zyskały sobie aromatyczne śledzie korzenne. Ich smak jest wyjątkowo oryginalny, a przygotowanie całkiem proste!
Śledzie korzenne – smak, który zapada w pamięć
Śledzie korzenne tak naprawdę są jednym z najoryginalniejszych połączeń smakowych. Zwykle do ich przygotowania wykorzystuje się mieszankę wyjątkowo aromatycznych przypraw, które z kolei można dopasować do własnych preferencji. Warto wiedzieć, że śledzie korzenne są wyjątkowo proste w przygotowaniu – nie potrzeba do tego wyrafinowanych zdolności kulinarnych. Co więcej, śledzie korzenne mogą pojawić się na naszych stołach podczas każdej okazji – są smaczne i wyraziste, więc z pewnością ucieszą podniebienia naszych gości.
Jak przygotować śledzie korzenne?
Śledzie korzenne przepis nie jest wyjątkowo skomplikowany. Do ich przygotowania będziemy potrzebować:
- odpowiednią ilość płatów śledziowych;
- szklankę oleju;
- 3 łyżeczki musztardy;
- łyżeczkę miodu i soku z cytryny;
- przyprawy korzenne jak np. imbir, goździki, liść laurowy czy ziele angielskie.
Na samym początku pamiętajmy o tym, by płaty śledziowe moczyły się w wodzie, co znacznie je zmiękczy i pozbawi nadmiaru soli. Dopiero później możemy zabrać się za właściwe przygotowanie. Śledzie korzenne przepis od Lisner jest bardzo prosty. W pierwszej kolejności kroimy płaty na mniejsze kawałki, a w osobnej misce mieszamy olej wraz z musztardą, sokiem z cytryny i przyprawami korzennymi. Opcjonalnie możemy dodać także pokrojoną w piórka cebulę. Tak przygotowaną mieszanką zalewamy płaty śledziowe i pozostawiamy je na całą noc, aż smaki się „przegryzą”.