Jakie foremki do babeczek warto wybrać?

babeczki muffinki

Niewielkie babeczki to jedne z najbardziej lubianych wypieków. Wyjątkowy smak, walory estetyczne i łatwość przygotowania sprawiają, że muffiny dopasowują się do każdej okazji. Uniwersalnym przysmakom bez problemu nadać można również wygląd nawiązujący do uroczystości. Aby ich pieczenie było możliwie najbardziej przyjemne, warto zaopatrzyć się w odpowiednie foremki do babeczek bokono. W tej kategorii odnaleźć można wiele ciekawych akcesoriów. Na jakie warto się zdecydować?

Pojedyncza blacha czy zestaw foremek?

Za najbardziej trwałe i odporne na zniszczenia uważa się metalowe formy. W pojedynczych blachach może występować różna ilość gniazd na muffiny. Do zalet akcesoriów z metalu należy też łatwość ich czyszczenia. Wiele egzemplarzy można myć w zmywarce. Podobny kształt zaoferują modele silikonowe. Zaletą tych akcesoriów jest brak konieczności natłuszczania ich przed pieczeniem. Warto wiedzieć, że wśród produktów z tego tworzywa pojawiają się również zestawy foremek na pojedyncze babeczki. Możliwy jest również zakup tzw. papilotek, czyli kojarzonych z muffinkami foremek papierowych. Jak wybrać najlepsze dla siebie akcesoria?

O czym należy pamiętać?

Pojedyncza blacha umożliwia jednorazowe upieczenie określonej liczby babeczek. Osoby, które planują przygotowywać słodkości z przepisów o różnych proporcjach za bardziej użyteczne mogą uznać zestawy foremek. Warto wiedzieć, że usztywniane papilotki mogą funkcjonować jako samodzielne formy do wypieku. Standardowe akcesoria z papieru służą do wykładania forem metalowych lub silikonowych. Warto wybierać przedmioty, które możliwie najbardziej odpowiadają preferencjom użytkowników.