Jak wybrać pucharki do lodów?

lody

Pucharki do lodów powinny znaleźć się w każdym lokalu gastronomicznym oraz w każdym mieszkaniu. Są one niezastąpione do serwowania deserów. Pucharki dostępne są w wielu różnych wariantach. Stąd też czasami może być trudno podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie? Co jest ważne?

Rozmiar pucharka

Szklane pucharki do deserów mogą różnić się rozmiarem. Są one dostępne w wariantach o pojemności od kilkudziesięciu mililitrów aż po kilkaset. Duże pucharki szczególnie dobrze sprawdzają się w kawiarniach i restauracjach, w których służą one np. do serwowania deserów dla dwojga. Na użytek domowy zwykle wystarczające są pucharki na desery, których pojemność nie przekracza 300 ml. Są one wielkością zbliżone do szklanki, co pozwala zaserwować solidną porcję lodów lub galaretki. Mniejsze pucharki sprawdzą się przy lekkich deserach typu panna cotta lub sałatce owocowej. Małe pucharki można podawać na zbiorczych talerzach po kilka sztuk równocześnie. W ten sposób można wykorzystywać je przy prezentacji menu degustacyjnego.

Kształt

Pucharki na desery są chyba najbardziej fantazyjnym elementem zastawy stołowej. To właśnie sprawia, że są one tak wyjątkowe. Pucharki mogą mieć bardzo popularny kształt czarki. Jest on bardzo poręczny i równocześnie efektowny. Dużym zainteresowaniem cieszą się też pucharki o kształcie rombu lub walca. Wiele z nich jest wyposażonych w nóżkę, która sama też stanowi element ozdobny. Dlatego też pucharki różnią się wysokością nóżki oraz rodzajem umieszczonych na niej ozdób. Zdarza się, że są one minimalistyczne, ale bardzo często są one też kolorowe lub mają ozdobne przewężenia. W każdym wypadku sprawiają one, że szklany pucharek prezentuje się wyjątkowo okazale i doskonale nadaje się do serwowania potraw nawet w najbardziej eleganckim lokalu.