Jak czyścić stolnice silikonowe?

Wybranie nowej stolnicy silikonowej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby umiejętnie z niej korzystać i dokładnie ją wyczyścić po użyciu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak powinna przebiegać pielęgnacja stolnic.

Jak prawidłowo czyścić stolnicę?

Sposób czyszczenia stolnicy w dużej mierze zależy oczywiście od tego z jakiego materiału jest ona wykonana. Najłatwiejsza w utrzymaniu czystości jest oczywiście silikonowa stolnica z Polmarkus. W tym konkretnym przypadku wystarczy ją dokładnie umyć gąbką oraz płynem do naczyń. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo wiele silikonowych stolnic bez żadnego większego problemu można myć również w zwykłych zmywarkach. Nieco trudniejszym zadaniem jest czyszczenie drewnianych stolnic. Ciasto podczas wyrabiania niestety lubi przywierać do stolnicy. Warto postawić na odpowiednio zaimpregnowane stolnice drewniane, które są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu. Podczas czyszczenia należy uważać na to, aby nie uszkodzić struktury drewna.

Niezawodne akcesoria kuchenne

Drewniana lub silikonowa stolnica jest jednym z najbardziej przydatnych w kuchni akcesoriów. Jest to wspaniały wybór przede wszystkim dla zagorzałych miłośników wypieków. Dzięki gładkiej i równej powierzchni możliwe jest ugniatanie kruchych i drożdżowych ciast. Stolnice mogą okazać się bardzo przydatne także przy wyrabianiu pierogów, makaronów i kopytek. Aby znacząco wydłużyć ich żywotność pamiętać należy o dokładnym czyszczeniu. Dobra stolnica od renomowanego producenta może służyć nawet kilka lat.