Do czego służą zapaski kelnerskie?

zapaska kelnerska bordowa

Schludny wygląd kelnera, a także profesjonalna obsługa to kryteria, które bez wątpienia mają pozytywny wpływ na odbiór restauracji czy kawiarni. Lokale gastronomiczne, które dbają o swój wizerunek, powinny zwrócić szczególną uwagę na wizerunkową stronę swojej marki. Jednym z charakterystycznych elementów stroju kelnera jest zapaska. Jej kolor oraz fason, które pasują do aranżacji wnętrza wpływają na spójność i harmonię lokalu, a także podnoszą jego rangę.

Zapaski kelnerskie- funkcje

Zapaski kelnerskie w eleganckiej restauracji to podstawa stroju dla personelu, który obsługuje gości. Spełniają nie tylko wymogi higieniczne, ale wpływają także na nienaganną prezencję kelnera. Aby stworzyć spójny wizerunek lokalu, warto zadbać o szczegóły. W związku z tym zapaska powinna być spójna z kolorystyką sali, a także zawierać wyhaftowane logo restauracji. Ponadto omawiany element stroju powinien być również praktyczny, dlatego w wybranych modelach znajdują się niewielkie kieszonki, które pozwalają na wygodne przechowywanie ważnych w pracy kelnera akcesoriów – notatnika, długopisu. Zapaski kelnerskie z kieszenią to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. zapaski kelnerskie

Jak wybrać odpowiednie zapaski kelnerskie?

Aby zapaski kelnerskie odpowiednio spełniały swoją funkcję wizerunkową, powinny być wykonane z materiałów:

  • najwyższej jakości,
  • trwałych,
  • odpornych na uszkodzenia i plamy.

Producenci oferują różne ich modele, które różnią się pod względem wersji kolorystycznych, kształtów, sposobów wiązania, jak i rozmiarów. Różne rozmiary i fasony umożliwiają ich idealne dopasowanie do wystroju każdego lokalu – począwszy od luźnego bistro, skończywszy na eleganckiej restauracji. Z kolei krótkie zapaski kelnerskie to świetne rozwiązanie dla kobiet. Dostępne są jednak także modele o długości około 80-90 cm.