Blender kielichowy – niezastąpione urządzenie w kuchni

blender kielichowy

Blender kielichowy to powszechnie używane urządzenie kuchenne. Umożliwia on mieszanie, ubijanie, rozdrabnianie oraz kruszenie. Najczęściej używamy go do zrobienia przepysznych koktajli owocowych lub warzywnych. Robot może także posłużyć do ubijania domowego majonezu oraz kruszenia lodu. Przyjrzyjmy się, na co zwracać uwagę kupując tani blender kielichowy!

Blender kielichowy – co można w nim zrobić

Blender kielichowy to dobra inwestycja w zdrowie. Co można w nim zrobić? Jest to urządzenie kuchenne przeznaczone do mieszania, ubijania oraz rozdrabniania. Pomoże ono nam przygotować przepyszny oraz zdrowy majonez domowej roboty. Możemy w nim rozdrabniać warzywa przeznaczone na zupę krem (idealna potrawa dla dzieci oraz dorosłych) oraz gęste sosy na bazie warzyw. Zmiksowane owoce świetnie nadają się na deser. Bardzo często blender kielichowy jest wykorzystywany do robienia smacznych oraz zdrowych smoothie. Urządzenie doskonale sprawdzi się do przygotowywania drinków w trakcie rodzinnej uroczystości.

Jak działa blender kielichowy

Blender kielichowy jest niezwykle prosty w użyciu. Wystarczy umieścić kielich na korpusie urządzenia, wrzucić do niego wszystkie składniki, nałożyć pokrywę oraz uruchomić silnik. Urządzenie miesza oraz rozdrabnia umieszczone w kielichu produkty. W przypadku mleka, jajek, czy też oleju (np. podczas robienia majonezu domowej roboty) ostrze służy także do ubijania. Jeśli chcemy zrobić majonez, powinniśmy pamiętać, że olej dodajemy stopniowo. Z kolei w przypadku gęstych produktów warto dodać odrobinę cieczy. Można wówczas skorzystać z funkcji pulsacyjnej, która czasowo zwiększa obroty.

Na co zwracać uwagę kupując tani blender kielichowy

Na rynku mamy dostępne urządzenia kuchennej różnej jakości. Warto sięgać po produkty sprawdzonych marek, które cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników. Decydując się na blender kielichowy, warto określić, do czego będzie on nam potrzebny. Powinniśmy zwrócić uwagę na następujące właściwości:

  • moc silnika;
  • pojemność kielicha;
  • dostępne funkcje;
  • prędkość;
  • ilość obrotów na minutę
  • materiał, z jakiego jest wykonane ostrze oraz kielich;
  • odpowiedni stosunek ceny do jakości;
  • nasze potrzeby.

Warto porównać kilka urządzeń różnych marek i wybrać model odpowiedni do naszych potrzeb. Jeśli zależy nam jedynie na rozdrabnianiu miękkich owoców oraz warzyw w celu przygotowania smacznych smoothie, możemy sięgnąć po tani blender kielichowy o niewielkiej mocy. Po inny model sięgną osoby, które przy pomocy blendera planują kruszyć lód lub np. łupiny z orzecha włoskiego, z którego można przygotować peeling do ciała.