Sterowniki w płytach indukcyjnych

Sterowniki w płytach indukcyjnych odgrywają bardzo ważną rolę, ale niestety większość osób całkowicie nie zwraca uwagi na ten element, co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Producenci nowoczesnych płyt indukcyjnych korzystają z dwóch różnych typów sterowników w kilkunastu konfiguracjach, dlatego też warto zapoznać się z najpopularniejszymi rozwiązaniami.

Standardowe sterowniki

Standardowa kuchenka indukcyjna wyposażona jest zazwyczaj w podstawowy programator, który posiada sterowanie plus i minus. Aby ustawić dziewiątą największą moc płyty indukcyjnej niezbędne jest oczywiście naciśnięcie 9 razy przycisku plus. W wielu modelach można maksymalną moc ustawić poprzez dłuższe przetrzymanie plusa. Tego typu rozwiązanie występuje w dwóch wariantach. Do wyboru jest kuchnia indukcyjna, która posiada tylko jeden manipulator plus i minus. Można znaleźć także płyty indukcyjne, które posiadają manipulator do wszystkich pól. Lepszym wyborem jest oczywiście kuchenka indukcyjna, która posiada cztery manipulatory.

Manipulator typu slider

Wielu producentów oferuje płyty indukcyjne z tzw. sliderami. Można znaleźć modele z kropkami albo z wyświetlaczami, które prezentują liczbowy poziom mocy. Aby ustalić odpowiednią moc wystarczy palcem przesunąć po skali. Tego typu rozwiązanie występuje w pojedynczej wersji, gdzie jest jeden slider, jak i również z czterema polami. W tym drugim przypadku najpierw należy wskazać pole, na którym zamierza się dokonać zmian.

Zdalne sterowanie

Nowoczesna płyta indukcyjna może być wyposażona w zdane sterowanie. Producenci wyposażają swoje kuchenki indukcyjne w specjalne moduły WiFi, dzięki którym można w każdej chwili sterować kuchenką za pomocą telefonu komórkowego. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Nowa płyta indukcyjna może być uruchomiana, gdy dojeżdżamy do domu, dzięki czemu od razu czekać będzie na nas ciepły posiłek.