Rodzaje butelek termicznych

W upalne dni miło jest wypić szklankę zimnego soku lub zwykłej wody. Zimą łyk gorącej herbaty jest równie satysfakcjonujący. Butelka termiczna to prosty, jednak genialny wynalazek, który pozwala wygodnie podróżować i nie martwić się o jedzenie i napoje oraz utrzymanie ich ciepła przez jakiś czas.

Zakup nieodpowiedniej butelki doprowadzi nie tyle do nieprzyjemnych wydatków finansowych, ile do niespodziewanych sytuacji, które mogą się zdarzyć podczas wycieczki lub zwykłego wypadu za miasto.

Rodzaje butelek termicznych

Przyzwyczailiśmy się, że butelki te służą głównie do utrzymywania napojów w odpowiedniej temperaturze. W rzeczywistości, funkcjonalność takich urządzeń jest znacznie wyższa.

Butelki na napoje

Zazwyczaj są to wysokie naczynia z wąską szyjką ułatwiającą nalewanie płynów do kubków. Często mają one dwupoziomowy system zamykania — najpierw wkręcamy szczelny korek o niskiej przewodności cieplnej, a następnie nakładamy specjalną pokrywkę, która może służyć jako naczynie do picia.

Butelki na żywność

W tym przypadku średnica cylindra jest większa, a sama butelka jest niższa. Mają szeroką szyjkę ułatwiającą dostęp do pokarmu. W tych naczyniach można nosić zarówno zupę, jak i nadziać je po brzegi klopsikami. Jednak doskonale radzą sobie również z przechowywaniem płynów do picia, jednak wygoda użytkowania jest nieco ograniczona.

Istnieją również termosy na żywność w formie pudełek, małych garnków i zbiorników.

Butelki uniwersalne

Najczęściej sekret tych urządzeń tkwi w ich uniwersalnej zakrętce — jeśli odkręcisz ją do końca, uzyskasz dostęp do jedzenia. Natomiast gdy korek nie zostanie odkręcony do końca lub, co zdarza się rzadziej, zostanie wciśnięty specjalny zawór, to za pomocą takiego systemu można nalewać płyny do kubków.
Bardzo poręczne do przenoszenia jedzenia lub herbaty do pracy, ale zatrzymują ciepło mniej niż specjalistyczne termosy, więc na długie wycieczki lub podróże nie są zbyt odpowiednie

Kubki termiczne

To rodzaj miniaturowych termosów dla tych, którzy nie potrzebują nosić przy sobie dużej ilości napojów – https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/kubki-butelki-termiczne.html. Idealne na wypad do biura, którego szefowie oszczędzają na kawie i piernikach dla podwładnych. Pozwala też wyjść wieczorem na zewnątrz, by w klubie miejskiego smogu podziwiać piękny zachód słońca. Zapewnią Ci ciepło przez wiele godzin. Główną zaletą jest to, że mogą być dosłownie używane jako kubek — mają uchwyt i łatwo się z nich pije.